U derbiju Južne pruge, u okviru 14. kola Prve lige Srbije Dinamo je iskoristio prednost domaćeg terena, savladavši Radnički iz Pirota sa 2:1.

Poveli su Vranjanci već u 13. minutu utakmice kada su fudbaleri Radničkog izgubili loptu na svojoj polovini terena. Enes Dolovac je sjajnim udarcem sa više od 20 metara matiro debitanta na golu gostiju iz Pirota, 19-godišnjeg Viktora Gančeva za vođstvo od 1:0.

Nakon toga fudbaleri Dinama krenuli su još agresivnije i po drugi pogodak, ali  je taj nalet sasekao Strahinja Petrović već u 17. minutu. Korner sa desne strane, udarac glavom Petrovića i Pirot je izjednačio na 1:1. Odlična igra domaćih u drugom delu donela je novi gol. Poentirao je Nikola Popović u 67. minutu.  2:1 konačan rezultat i nova tri boda. Radnički je takodje imao veliki broj šansi, ali su Vranjanci bili konkretniji.

Pobeda Dinamo, pred naredna tri teška gostovanja, ostavlja u igru za vrh.