U Sportskoj hali u Vranju, u organizaciji Grada Vranja, Saveza za školski sport i olimpijsko vaspitanje, Iron MMA tima, Kancelarije za mlade i Studentskog parlamenta Akademije tehničko - vaspitačkih strukovnih studija odsek u Vranju, počeo je dvodnevni humanitarni turnir u basketu 3 na 3 i šutiranju trojki.
Turnir je otvorio gradski većnik Nenad Đorđević, koji je rekao da je grad Vranje ima ozbiljne i humane mlade pojedince koji su dobri ljudi, željni da pomognu kad to zatreba.
“Suština organizacije turnira da se prikupe sredstva kako bi se naša sugrađanka Jelena Petković što pre oporavila i počela normalno i zdravo živi.
Kada znate da neko misli o vama, kada sa vama deli teške trenutke i pomogne na bilo koji način, onda ste mnogo jači i možete lakše da pobedite i izborite se sa svojom bolešću”, istakao je Nenad Đorđević.
Na turniru učestvuje 20 ekipa iz vranjskih srednjih škola, Akademije tehničko - vaspitačkih strukovnih studija i sportskih klubova.